פתוח ומאויש 24/7072-3718663

תזונה בריאה מאריכה חיים

פעמים רבות אנחנו רוצים לפנק את חיית המחמד שלנו אנחנו נותנים להם שאריות בשר, עצמות או כל מה שנשאר לנו במטבח, לעיתים אנחנו עושים זאת בכדי לאלף את הכלב, מאין בונוס כאשר הוא עושה משהו טוב. אנחנו מרגישים באותו הרגע כאילו הכלב או החתול שלנו מכיר לנו תודה, לפתע כשהוא מקבל את האוכל שלנו הוא הופך לצייתן, הוא נראה מאושר כל כך ועם זאת גם אנחנו מאושרים. רק על דבר אחד אנחנו לא חושבים – על הבריאות שלו.

אוכל יבש – זה מה יש

בעבר, כשהכלבים והחתולים היו גדלים בטבע והמודעות לאוכל יבש לא עלתה לסדר היום. האם כלב יכול היה להגיע לגיל 12 ואפילו יותר? ממש לא. וטרינרים לא ממליצים אלא דורשים לא לתת לחיות המחמד אוכל ביתי מבושל. לא כולנו יודעים, מזונות רבים יכולים להוות רעלים לכלבים ולחתולים, ולכל חיית מחמד שלנו. מזונות רבים לא ניתנים לעיכול וגורמים לפציעה חמורה של הסרעפת והקיבה. עצמות של עוף שנותרו מארוחת השבת יכולים להרוג את הכלב שלנו. לכן אוכל יבש זו לא המלצה, זו החובה המינורית והפשוטה ביותר לדאוג לבריאות חיית המחמד שלכם.

שקי אוכל או שקי כסף

איך לבחור מזון מתאים לחיית המחמד שלנו, זוהי שאלת השאלות, איך נוכל לחסוך כסף על ביקורים במרפאה וטרינרית תל אביב, על- ידי בחירת מזון מתאים לכלב או לחתול שלנו. בעלי חיות המחמד מתבלבלים לנוכח אלפי המותגים המוצעים בשוק הישראלי לכל ההולכים על ארבע. מאות חברות, אלפי סוגים שלל רמות (בינוני עד אולטרה פרימיום) איך באמת נוכל לדעת מה טוב לכלב שלנו?

המלצת הוטרינרים

רוב הוטרינרים אינם חלוקים בנושא ותשובתם לגבי בחירת האוכל של חיית המחמד היא חד משמעית. כלב יכול להתקיים ממזון בכל הרמות גם ממזון שנחשב ברמה הנמוכה ביותר, אבל אם אנחנו רוצים שלכלב או לחתול שלנו תהיה פרווה מרשימה יותר, שיניים בריאות יותר ומשקל נכון אנו צרכים להשקיע יותר באוכל. אוכל איכותי המכיל חלבון מן החיי, אומגה שלוש ויטמינים וסיבים תזונתיים.

מי כמוך מכיר את האוכל על ארבע

הוטרינרים ממליצים להסתכל על רכיבי השק, לראות מה כמות המזון שעליך לתת לחתול או לכלב ביום. שימו לב שבמוצרי הפרימיום המכילים את כל אבות המזון, היחס למנה יהיה קטן יותר, השק יהיה יקר יותר אך יספיק ליותר זמן. כך שבסופו של דבר אתם מוציאים סכומים זהים. המינון של האוכל משתנה בהתאם לפעילות, כלבי בית לא יקבלו את אותו המינון של כלבי החצר המוצאים אנרגיה רבה יותר. כלבים בעלי עודף משקל, בעיות עיכול או אלרגיות יאלצו לקבל אוכל שונה. המלצת וטרינר תורן מומחה: חד משמעית תתאים את המזון ואת המינון לאופי הכלב ובכך תוכל לחסוך מאות שקלים על טיפולים וטרינריים.