פתוח ומאויש 24/7072-3718663

שאלה של חיים ומוות

רוב ההולכים על ארבע ינסו להסתיר את הכאב ואת החולשה, כלבים וחתולים לא יוכלו להתריע לנו על בעיות בריאותיות, אנו צרכים להיות ערים לגבי שינוי בהתנהגות ובהרגלים שלהם. לעיתים כשהכלב או החתול יראו סימנים של חולשה, סימנים של כאב וקושי זה יהיה כאשר המצב כבר ממש חמור ושהבריאות של החיה כבר עומדת בפני סכנה.

טיפול וטרינרי זמין

חיית המחמד שלכם היא חלק מהמשפחה, כשם שאתם תבחרו לעצמכם את הרופאים הטובים ביותר, ותדאגו גם לבחור בית חולים וטרינרי שבמקרים דחופים תוכלו להגיע אליו שיהיה זמין עבורכם בכל רגע נתון של היום בו תזדקקו לטיפול רפואי הולם. כך עליכם לבחור את הוטרינר המטפל בחיית המחמד שלכם, שיהיה זמין בכל שעה ושעה של היום ובשעות הלילה המאוחרות. כמו שכבר אמרנו, לעיתים חיית המחמד תראה מצוקה בשלב מאוחר יחסית של המחלה, מאחר וכאשר מתחילה הרגשה לא טובה הכלב והחתול לא יכולים לומר לנו את זה ואנו מגלים את זה רק כאשר הם נחלשים או מראים סימנים אחרים של ירידה בתפקוד, ועל כן לעיתים מחלות אצל כלבים וחתולים נוטות להידרדר מהר. ברמה שכל שעה ושעה קריטית לחיית המחמד שלנו.

הכלב משתעל או נחנק

לעיתים שיעול בכלב יכול להיגרם ממצבים שונים, כמו מחלת השעלת, מחנק מעצם זר אך לעיתים זה יכול להיות ביטוי של מחלת לב למשל או תחילתה של מחלה אחרת או אפילו הרעלה. לעיתים קשה לנו להבחין בין שיעול של הכלב להשתנקות. זה טבעי מאוד שיהיה לנו קשה להבחין בכך, אחרי הכל אנו לא רואים כל יום כלב או חתול משתעלים ואין אנו וטרינרים אשר יודעים לאבחן סימפטומים שונים. אך אם אתם רואים שהכלב שלכם נחנק, מקיא, משתעל וקיימת התנהגות שונה מהרגיל, מראה סימנים של אדישות, דיכאון וחוסר תיאבון. זה מצב קריטי – כל יום המחלה יכולה להחמיר. מחלה תוקפת את הכלב והחתול ללא התראה מוקדמת (מבחינתנו) לכן חשיבות זמינות הוטרינר שלכם 24 שעות ביממה, וטרינר תורן – זה שיכול להציל את הכלב שלכם בכל שעה ושעה של היממה.

סובל דיחוי או לא?

אין זה חשוב אם הסימפטום של חיית המחמד מעיד על מחלה קשה או על אזעקת שווא. אתם רוצים תשובות כאן ועכשיו – האם לקחת את הכלב או החתול למרפאה וטרינרית או להמשיך את שגרת הלילה. חלקנו קיבלנו מהוטרינר טלפון חירום – אם חלילה יקרה משהו תמיד נוכל להתקשר. יש לכם מושג כמה הטלפון הנ"ל יכול לעלות לכם במידה וזו לא סתם אזעקת שווא. להעיר את הוטרינר ולהקפיצו למרפאה וטרינרית יכול להסתכם באלפי שקלים. אך לעיתים המענה הטלפוני שלוטרינר מומחה הוא זה שמציל את החיים של החבר האהוב שלנו.

אל תתפשרו על פחות

כיום, יש מרפאות וטרינריות הפועלות והפתוחות במשך כל היום – עשרים וארבע שעות ביממה במשך כל השבוע אפילו בשבת ובחג. ברגע שעולה הצורך בוטרינר חירום, אין לחכות עד הבוקר, או אפילו המתנה של שעה עד שיגיעה למרפאה, יכולה לעלות בחיים. אל תגידו לכלב שלי זה לא יקרה. חשוב לטפל בחיית המחמד אצל וטרינר שזמין בכל רגע. המתנה עד הבוקר יכולה להיגמר באסון.