פתוח ומאויש 24/7072-3718663

3 טיפים חשובים מהוטרינר לטיפול נכון בפרוות הכלב

חשוב לנו לדאוג לכלב שלנו – שיהיה בריא, מאושר, שיהיה לו חם בחורף ונעים בקיץ וכמובן – חשוב לנו שתהיה לו פרווה חיונית, נקייה ומטופחת. הבעיה שאנחנו לא תמיד יודעים מה נכון לעשות ומה פחות…

והפעם, 3 טיפים לשמירה על פרווה חיונית!

1. מה התדירות הנכונה למקלחת לכלב?

לרוב האנשים יש נטייה לחשוב שהכלב שלהם מדיף ריח רע ולכן הגיוני לקלח אותו כמה שיותר פעמים. ובכן, ההגיון הזה אולי נכון לגבי בני-אדם אך בכל הקשור לכלבים ‏אנחנו ממליצים שלא לרחוץ בתדירות שעולה על פעם בחודשיים. רחיצה תדירה יותר מסירה את השומן הטבעי שעל עור הכלב ובלעדיה, עלול העור להפוך למגורה ורגיש. הריח של הכלב שלכם הוא ריח טבעי שמעיד שמנגנוני ההגנה שלו עובדים, אם אתם מתעקשים תמיד אפשר להשתמש בתרסיס ריח שמתאים לפרוות כלב.

2. האם כדאי לסרק את הפרווה או לתת לה לנשור באופן טבעי?

אנחנו מכירים את זה – אחת לתקופה, בעיקר בחילופי העונות מתרחש תהליך טבעי בו מתחדשת פרוות הכלב. כחלק מהתהליך נושרות מהכלב שיערות רבות מהכלב שאת חלקן אנחנו פוגשים על רצפה, הספות ואפילו על הבגדים שלנו. מה שרובנו לא יודעים זה שלא כל השיערות נושרות, למעשה רובן נשארות כלואות בתוך הפרווה ובכך מונעות מעור הכלב את האוורור הנחוץ לו. לכן, אנחנו ממליצים לסרק את הפרווה בכל יום, מומלץ לעשות זאת בשעה שיוצאים עם הכלב לטיול ואת השיערות לשים בתוך שקית ולזרוק לאשפה. כך אתם מרוויחים פעמיים- מצד אחד אתם שומרים על בריאות העור והפרווה של כלבכם ומצד שני אתם נהנים מבית נקי משערות!   

3. איך שומרים על פרווה נקייה ומבריקה לאורך זמן?

לסיום, עבור אלו שמעוניינים לקחת את הטיפול כמה צעדים קדימה, אנחנו ממליצים לתת לכלב תוסף מיוחד לכלבים המכיל אומגה 3, 6 או 9. התוספים האלו מכילים חומצות שומן חיוניות שתורמות לבריאות העור והפרווה, מחזקות את מערכת החיסון ומעשירות את האורח התזונתי של הכלב. חשוב לציין – תוספי חומצות שומן המיועדים לכלבים הם היחידים שמתאימים משום שהם נספגים בעור הכלב; זאת בשונה מתוספים המותאמים לבני אדם אשר אינם מומלצים כלל.

אז תשקיעו, החבר המקשקש שלכם יהיה אסיר תודה על התוספת החדשה לתפריט.

בית חולים וטרינרי 24/7
אנחנו כאן בשבילך...
שלחו הודעה ונחזור בהקדם:)