פתוח ומאויש 24/7072-3718663

טיפים לגידול גורי חתולים

טיפ כללי על גורי חתולים

גורי חתולים אוהבים בד"כ להתכרבל עם בובת פרווה (זה מזכיר להם את התקופה הנעימה בה כל הגורים שוכבים צמודים לפרוות אימם, יונקים וישנים בחיקה).

אימוץ גורי חתולים

מומלץ שלא להפריד את הגורים מאימם לפני גיל 6 שבועות, שאז גורי החתולים יכולים להתחיל את חייהם העצמאיים. מזון לגורים – מומלץ להזין במזון יבש המותאם במיוחד לגורים.

חיסונים לגורי חתולים

מערכת החיסון של הגור היונק מקבלת את הנוגדנים ישירות מחלב האם. בגיל 6-8 שבועות מומלץ להתחיל בסדרת חיסונים לחתול (לחתולים סה"כ שני חיסוני מרובעת או משולשת) – הראשון בגיל 6-8 שבועות והשני לאחר כשלושה שבועות. ממועד החיסון השני – מומלץ לחסן בחיסון משולשת או מרובעת – אחת לשנה.

לטובת חיסון יעיל יותר – מומלץ להמתין כשבוע ימים מיום האימוץ לפני מתן החיסון. מדוע? מעבר דירה / מעבר בעלים / פרידה מהאם- היא שינויי הגורם להתרגשות וסטרס, דבר אשר "מעסיק" את מערכת החיסונית של הגור. לטובת יעילות החיסון – מערכת החיסון של הגור צריכה להיות במצב אופטימלי כדי שתגיב לחיסון ותגדל את הנוגדנים שהגוף צריך. הנוגדנים המיוצרים ע"י מערכת החיסון של הגוף בתגובה לזריקת החיסון- מגנים על הגור בהמשך מהידבקות במחלות. 🙂  ולכן שבוע ימים מהגעה לביתו החדש הגור מוכן ומזומן להתחסן.

מה כן מומלץ לעשות מיד עם אימוץ הגור? להגיע לווטרינר לבדיקה כללית, ולקבלת תילוע (טיפול נגד תולעי מעיים).

מיטה/סלסלה – גורי חתולים מאוד אוהבים להתכרבל במקום חמים וקטן, מומלץ להכין לגור החתולים מקום המיועד במיוחד בשבילו.

מה עוד? כדאי להימנע מלישון עם גור החתולים במיטה על מנת לשמור על ביטחונו, ולהגן עליו מפני חנק או הימחצות.

שיני חלב של גורי חתולים – בסביבות גיל 5 חודשים מתחלפות שיני החלב בשיניים קבועות. אם תשימו לב תראו מפוזרות בבית "מחטים קטנות".

טיפול נגד תולעי מעיים לגורי חתולים – מומלץ לגשת לווטרינר לקבל טיפול נגד תולעים כבר בגיל מספר שבועות. בחלק מן המקרים תולעים מועברות באמצעות שליית האימא ולכן אין לחכות עד שתראו עדויות של תולעים או עד שיהיה חשד להדבקה.

מתקן גירוד – חתולים גורים ובוגרים מאוד אוהבים "להשחיז" ציפורניים, מומלץ מאוד להרגיל אותו להשחיז על מתקן גירוד ולא על הספה שלכם… כיום יש מתקני גירוד החל ממתקנים זולים מאוד מקרטון העולים כעשרים שקלים… טיפ לאוהבים למחזר מדברים טבעיים- גזע עץ/ענף עבה יעשה את העבודה! ויהיה תוספת יפה לבית…

לקבלת טיפים נוספים, מגוון הטבות ומידע לחץ כאן להצטרפות 072-3718663